KONKURS

Pan Michał ogłasza konkurs!!! Będzie się odbywał w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6. Uczniowie mogą monitorować swoją aktywność (chód, bieg, marszobieg, rower, rolki) za pomocą różnych aplikacji np. Strava, Garmin Connect itd. Następnie wysyłają na adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) screena z trasą i pokonanym dystansem. Osoba, która od jutra czyli 05.01 do 17.01 uzbiera najwięcej kilometrów wygrywa nagrodę. 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej gorąco zachęca do korzystania z przygotowanej oferty na ferie zimowe:

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji: Ferie z TVP

Akcja „Ferie bez nudy”

„Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej przygotowany przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

Pozostałe propozycje:

1. Ferie z FabLabem

Sprawdź jakie możliwości drzemią w materiałach introligatorskich i opanuj niezwykłe techniki osobistej fabrykacji. Zapraszamy na warsztaty online z FabLab powered by Orange.
Wybierz warsztaty, które najlepiej Ci odpowiadają, zbierz potrzebne materiały i razem z nami zobacz, jak wiele można zrobić używając przedmiotów codziennego użytku.

Przez dwa tygodnie ferii odbędzie się pięć dwudniowych warsztatów dla dzieci w wieku 10-14 lat. Wszystkie zajęcia odbywają się na Zoomie i nie wymagają wcześniejszych zapisów – po prostu w dniu warsztatów o 10.00 wejdź w link podany w wydarzeniu --> Ferie z FabLabem
 
2. Zimowe zadania bez nudy.  

Ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zimowe zadania bez nudy” to inicjatywa skierowana zarówno do placówek oświatowych (przedszkola, świetlice, ośrodki organizujące zimowepółkolonie) jak i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Chcemy pokazać, że nauka podstaw kodowania może być świetną zabawą i dobrym pomysłem na spędzenie czasu wolnego. Nie musi się też wiązać z pracą na komputerze.Dołącz do projektu i wspólnie z dziećmi połącz tematykę zimowych zabaw z kodowaniem. Podczas trwania projektu uczestnicy dwukrotnie otrzymają zestaw aktywności składającysię z 5 propozycji zabaw offline i 5 propozycji aktywności w genially (w sumie 10 zabawoffline i 10 prezentacji w genially).Propozycje pierwszego zestawu aktywności umieszczane są poniżej, propozycje drugiegozestawu aktywności będą zamieszczone w grupach facebook: Kodowanie na dywanie i Uczymy dzieci programować.  

Zimowe zadania bez nudy

3. Wirtualne zwiedzanie:

Muzeum Powstania Warszawskiego - oprócz wirtualnego zwiedzania, można także wziąć udział w internetowych lekcjach historii -->Muzeum Powstania Warszawskiego

Kopalnia Soli w Wiliczce --> Wieliczka

Wirtulany spacer po Krakowie -->Kraków

Wirtulany spacer po Warszawie -->Warszawa

 

A może ferie za granicą...

Wirtualne zwiedzanie wieży Eiffla -->Wieża Eiffla

Wirtualna wycieczka po Wielkim Murze Chińskim --> Wielki Mur Chiński

Wirtualne zwiedzanie Pałacu Buckingham --> Pałac Buckingham

Wirtualne zwiedzanie Statuy Wolności -->Statua Wolności

Wirtualne zwiedzania Koloseum --> Koloseum