Po kilku dniach odpoczynku wróciliśmy do szkoły i kodowania - dwa następne zadania, w ramach realizacji programu Uczymy Dzieci Programować, wykonane :-)

 

Uczniowie klasy 1, 2 i 3 na zajęciach rozwijających kreatywność, wykonali kolejne zadania programu edukacyjnego "Uczymy Dzieci Programować".

 Zobacz filmik z zajęć...

Nasza szkoła wzięła udział w Wyzwaniu Code Week 2019 z #Uczymy dzieci programować - pani Monika Więcek i pani Sonia Kowolik zrealizowały wszystkie 10 zgłosznych wydarzeń. W poszczególnych wyzwaniach wzięli udział wszyscy nasi uczniowie - każdy na zakończenie otrzymał certyfikat uczestnictwa.

To były ZAKODOWANE DWA TYGODNIE ;-)

W ramacha zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy 5 i 6 budują kolejnego robota - rosiczkę - jest to roślina mięsożerna. Znanych jest około 150 gatunków tej rośliny z czego cztery występują w Polsce.

Zobacz filmik...

Tydzień kodowania bez charakterystycznego pomarańczowego kotka? Nie, to nie możliwe, w tym szczególnym czasie kotek Scratch musiał pojawić na zajęciach z elementami kodowania. Dla uczniów klasy 3, którzy 15 października wykonywali kolejne wyzwanie Code Week, kotek ten był nietypowy... był on trasą dla robotów Ozobot...

Zwykłe, codzienne czynności, mogą być świetną okazją do zorganizowania aktywności z elementami kodowania. Uczniowie klasy 1 sami tworzyli karteczki z kodamim następie pisali skrypty dla wybranych przez siebie czynności, w taki sposób, żeby inna osoba była w stanie ją wykonać.

"Zakodowana gimnastyka"

Sport to zdrowie...o tym wiedzą już najmłodsze dzieci. Warto go uprawiać, bo nie tylko pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, ale może też sprawiać wiele przyjemności, być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W poniedziałek, 14 października, uczniowie klasy 6 porozmawiali o różnych dyscyplinach sportowych, stworzyli też trasę dla robotów, uwzględniającą podane warunki.