W styczniu, z reszta jak zawsze, dużo sie działo na zajęciach wprowadzających uczniów w świat progamowania - zajęciach z kodowania i robotyki. Uczniowie klasy 2  przygotowywali zimową trasę dla Ozobotów, klasa 3 wykonywała kolejne misje z kosmitą Scootiem, za to uczniowie klasy 5 i 6 budowali i programowali skorpiona oraz robota, który podążał po czarej linii...

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy 5 i 6 rozgrzewali się przed Świętami! Mieli do wykonania niezwykłe zadanie z robotyki - konstruowali i programowali Mikołaja na saniach, czerwononosego renifera oraz pancerne pojazdy Świętego z klocków LEGO. 

Relacja z zajęć...

Klasa 1 przygotowuje się aktywnie do wydarzenia „Czekając na święta 2019 z Uczymy Dzieci Programować”. Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu kalendarza adwentowego z naszych marzeń.

Od poniedziałku 2 grudnia przez najbliższe 3 przedświąteczne tygodnie cała społeczność uczniowska, wraz z przedszkolakami, będzie odkodowywać  kolejne zadania, przygotowując się w ten sposób na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

My też dostaliśmy nagrodę :-)

Nasza szkoła wzięła udział w Wyzwaniu Code Week 2019 z #Uczymy dzieci programować, które trwało w naszej szkole od 7 do 18 października. Pani Monika Więcek i pani Sonia Kowolik zrealizowały wszystkie 10 zgłosznych wydarzeń. W poszczególnych wyzwaniach wzięli udział wszyscy nasi uczniowie - każdy na zakończenie otrzymał certyfikat uczestnictwa.

To były  ZAKODOWANE   DWA   TYGODNIE ;-)

Kolejny Z A K O D O W A N tydzień za nami:

- klasa 2 programowała Ozoboty używając kolorów,

- klasa 3 wykonywała kolejną misję z kosmitą Scootiem,

- klasa 5 pisała program dla Ozobotów z wykorzystaniem z platformy Ozoblocky,

- klasa 6 budowała pojazd według własnego pomysłu ;-)

Zobacz relację z zajęć...

Pada, pada, pada, wieje, wieje... tak często możemy powiedzieć , patrząc w listopadowe dni na świat przez okno. Szaro, pochmurno, smutno, brakuje kolorów i radości. A przecież tak nie musi być... kolorowe kalosze, peleryny i kolorowe parasolki... to może być początek całkiem przyjemnego spaceru, pomimo niesprzyjającej aury. Klasa 1 zrealizowała kolejne zadanie programu „Uczymy dzieci programować”. Dzieci odkodowały kolorowe parasole, stworzyły kolorową drogę dla ozobota a na koniec za pomocą domina matematycznego ułożyły ścieżkę po parku.