Dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena John (kl. 6) oraz Victoria Malek (kl. 6) reprezentowały nas w konkursie organizowanym przez Aglomerację Opolską. Konkurs polegał na przygotowaniu spotu filmowego promującego świadomą gospodarkę odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej.

Miło nam poinformować, że Victoria Malek za swój spot pt: „Ekologiczni” zajęła w konkursie 3 miejsce i wygrała nagrodę rzeczową.

Victorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W środę 22 stycznia w Bibliotece Miejskiej w Zdzieszowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Bibliotecznego „Dekoracje świąteczne”. W konkursie tym wzięło udział aż 12 uczniów naszej szkoły. Prace konkursowe były bardzo pomysłowe i oryginalne. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

--> Relacja z turnieju <--

Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Staliśmy się w pewnym sensie pionierami, gdyż takowy turniej organizowany był na terenie gminy po raz pierwszy. Gościliśmy w naszych murach reprezentantów następujących szkół: PSP Żyrowa, PSP nr 1 Zdzieszowice, PSP nr 2 Zdzieszowice i PSP nr 3 Zdzieszowice.

Od 15 października do 15 listopada uczestniczyliśmy w konkursie ekologicznym „Drugie życie naszych śmieci”. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania: klasa pierwsza zajęła I miejsce, natomiast klasa trzecia – miejsce II. Jako szkoła otrzymaliśmy także dyplom za I miejsce w konkursie.

W sobotę, 23 listopada, w sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury, w czasie uroczystej gali, odbyło się wręczenie nagród laureatom XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Wśród nich znalazł się Mateusz Kapłon, z PSP w Januszkowicach, którego praca „ Moja prababcia Anna i jej losy” została bardzo wysoko oceniona przez Jury, a jej autor zajął II miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas I – IV. Praca powstawała pod kierunkiem p. Ireny Sobali.

W środę podsumowaliśmy szkolny konkurs "Zbierania kasztanów", który odbywał się we wrześniu i październiku pod opieką Samorządu Szkolnego.