Nasza szkoła wzięła udział w XXVI Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” w Izbicku. Reprezentowała nas Marta Szyler, uczennica klasy IV i zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii występów indywidualnych klas IV-VI. Wystąpiła w monologu pt. „ O tym, co to wnuki nakusiyły w omy i opy fajer”. „Piykno godka Marty i fajno dekoracjo” zrobiły duże wrażenie na szanownym jury. Marta odniosła sukces! Otrzymała pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę. Przeżyła niezapomniane chwile w otoczeniu dzieci i dorosłych, którzy bardzo kochają śląską ziemię i śląską mowę. GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Zapraszamy chętnych do udziału za rok – będzie dla klas IV – VI do odegrania scenka!

Wkrótce w naszej szkole odbędzie się konkurs:

1. Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych; etap rejonowy odbędzie się 27 maja 2019

Regulamin ww konkursu dostępny w zakładce DOKUMENTY --> REGULAMINY KONKURSÓW

lub --> wejdź tutaj <--

Zbliża się termin Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie klas I-IV od dłuższego czasu przygotowywali repertuar i szukali ciekawych wierszy, uczyli się ich na pamięć oraz doskonali  sposób artystycznego przekazania treści. Wstępne eliminacje odbyły się w klasach, zwycięzcy mogli się zaprezentować przed szkolną widownią w ramach etapu szkolnego tego konkursu. Jury oceniło występy i jego werdyktem w etapie gminnym wystąpią zwycięzcy etapu szkolnego: Michalina Skrobocz z kl. I, Malwina Kloske z kl. II, Julia Matjas z kl. IV. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W sobotę, 30 marca 2019 roku, w PSP nr 3 w Zdzieszowicach odbył się Gminny Konkurs Kroszonkarski poprzedzony przygotowaniami szkolnymi do tej imprezy. Wielką rolę w kultywowaniu tradycji zdobienia jajek odgrywa dom rodzinny i przekazy naszych babć, mam. Szkołę reprezentowali: Amelia Mróz, Rozalia Kampa, Oliwia Goly, Victoria Malek, Natalia Barteczko i Dawid Goly. Największy sukces odniósł Tymek Gasz z klasy II, który ozdobil piankę konopnym sznurkiem i pasmanterią. Gratulujemy!

Nasza uczennica Julia Matjas wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym. Zaprezentowała bardzo dużą wiedzę, która pozwoliła na awans do finałowej rozgrywki. Ostatecznie Julia zajęła wysokie - 3 miejsce, co jest ogromnym sukcesem. Tym bardziej cennym, gdyż była najmłodszą uczestniczką!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W poniedziałek w hali sportowej  PSP nr 2 im. A. Gadzińskiego w Zdzieszowicach odbyła się I edycja Turnieju Zdzieszowickiej Ligi Robotów. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu w ramach wolontariatu pracowniczego Arcelor Mittal Poland był Pan Paweł Gawron - informatyk i pasjonat robotyki, pracownik tejże firmy.