W poniedziałek w hali sportowej  PSP nr 2 im. A. Gadzińskiego w Zdzieszowicach odbyła się I edycja Turnieju Zdzieszowickiej Ligi Robotów. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu w ramach wolontariatu pracowniczego Arcelor Mittal Poland był Pan Paweł Gawron - informatyk i pasjonat robotyki, pracownik tejże firmy.

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego oraz konkursu recytatorskiego w języku niemieckim - etap gminny.

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła została zaproszona do udziału i przystąpiła do projektu „Rowerowa Liga BRD Czwartoklasistów”. W tym projekcie uczestniczą pięcioosobowe szkolne reprezentacje klas czwartych szkoły podstawowej – nasza reprezentacja to uczniowie: Julia Matjas, Marlena Kwoczała, Łukasz Kudla, Marek Kudla i Szymon Walczyk.

W rozgrywkach Rowerowej Ligi BRD Czwartoklasistów biorą udział drużyny z powiatów: kędzierzyńsko – kozielskiego, strzeleckiego i krapkowickiego.

6 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie brali udział przedstawiciele klas trzecich z całej gminy.

Naszą szkołę reprezentował Marek Kudla, który zajął III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów  klas III na  Gminnym Konkursie Ortograficznym.  Celem konkursu było podniesienie kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz rozbudzenie „czujności ortograficznej”.  

To już 25 Gminny Konkurs Recytatorski. Organizatorem poetyckich zmagań była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Zdzieszowicach. Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Kloske z kl. I, Julia Matjas z kl. III oraz Wiktoria Malek z kl. IV. Uczennice zaprezentowały swój talent, podzieliły się tym, co im w duszy gra, poprzez własną interpretację tekstu literackiego.