--> Relacja z turnieju <--

Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Staliśmy się w pewnym sensie pionierami, gdyż takowy turniej organizowany był na terenie gminy po raz pierwszy. Gościliśmy w naszych murach reprezentantów następujących szkół: PSP Żyrowa, PSP nr 1 Zdzieszowice, PSP nr 2 Zdzieszowice i PSP nr 3 Zdzieszowice.

Od 15 października do 15 listopada uczestniczyliśmy w konkursie ekologicznym „Drugie życie naszych śmieci”. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania: klasa pierwsza zajęła I miejsce, natomiast klasa trzecia – miejsce II. Jako szkoła otrzymaliśmy także dyplom za I miejsce w konkursie.

W sobotę, 23 listopada, w sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury, w czasie uroczystej gali, odbyło się wręczenie nagród laureatom XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Wśród nich znalazł się Mateusz Kapłon, z PSP w Januszkowicach, którego praca „ Moja prababcia Anna i jej losy” została bardzo wysoko oceniona przez Jury, a jej autor zajął II miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas I – IV. Praca powstawała pod kierunkiem p. Ireny Sobali.

W środę podsumowaliśmy szkolny konkurs "Zbierania kasztanów", który odbywał się we wrześniu i październiku pod opieką Samorządu Szkolnego.

Nasza uczennica Victoria Malek została zwyciężczynią konkursu na ekologiczny spot filmowy pod nazwą ZIELONE KADRY, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.. GRATULUJEMY :-)

"Zielone kadry" - wyniki konkursu

W poniedziałek w naszej szkole nastąpiło podsumowanie etapu szkolnego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej - Żak 2020. W konkursie tym brało udział dziewięciu uczniów z kl.V-VI. Pierwsze miejsce zajęła Julia Matjas z klasy V, drugie Julia Dylewska z kl. VI, trzecie Magdalena John z kl.VI, a czwarte Brian Pogoda z kl. V. Pytania konkursowe dotyczyły życia Jana Pawła II oraz historii Mojżesza. Okazały się bardzo trudne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Julii Matjas, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego tego konkursu.