Zespół teatralny „Iskierki” z naszej szkoły, Publicznej Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Januszkowicach, zajął I miejsce wystąpiwszy w kategorii klas IV-V z przedstawieniem pt.  „Prawo Jazdy” . Nad całością czuwała pani Irena Sobala. Bardzo ważną rolę odegrała w przedstawieniu dekoracja, w której przygotowaniu pomagała mistrzowsko pani Danuta Dawiec oraz muzyka, której  wyboru w sposób doskonały  dokonała pani Ilona Kalińska.  Zaś operatorem muzyki był Mateusz Feliks.

Zespół „Iskierki”  powstał w ramach szkolnego koło teatralnego prowadzonego przez panią Irenę Sobalę, od września 2017 roku. Zgromadził  uczniów  interesujących się sztuką teatralną, aktorstwem, recytacją… z klas: VI, IV i III.

To był pierwszy występ zespołu „Iskierki” przed tak szeroką publicznością. Przedstawienie pt. „Prawo jazdy” oparte zostało o scenariusz z książki pani Zofii Wójcik. Utrzymane jest w konwencji baśniowej, ale ze współczesnymi realiami. Młodzi aktorzy pokazali,  że dobro może, potrafi i powinno zawsze zwyciężać.

W naszej kategorii wyróżnienia zdobyły grupy teatralne z PSP nr 1, i nr 3 ze Zdzieszowic oraz PSP nr 11 z Kędzierzyna – Koźla.

Z kolei w kategorii I-III  po laur sięgnęła PSP nr 12 z Kędzierzyna-Koźla.

Na koniec, w kategorii VI-VII, najlepsza była grupa teatralna z PSP nr 2.

Celem takich konfrontacji przeznaczonych dla dzieci i młodzieży jest „pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie recytacji i sztuki aktorskiej , a także kształtowanie szeroko rozumianej kultury słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich i teatralnych uczestników.” ( Tygodnik Krapkowicki nr 16/2018)

W tym roku spisaliśmy się  po prostu na medal !!!