Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

W dniu 09.01.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.VI: Victoria Gonska oraz Dominik Barteczko. Warunkiem przejścia do szczebla wojewódzkiego, było uzyskanie min.85% możliwych do zdobycia punktów w teście. Victoria Gonska uzyskując wynik 91,8% wszystkich możliwych do zdobycia punktów, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Dnia 18.02.2019r odbył się w Opolu etap wojewódzki konkursu, w którym Victoria zmierzyła się wraz z 198 uczniami z całego województwa. Nasza uczennica zdobyła tytuł finalisty, osiągając 75,4% możliwych do zdobycia punktów w części pisemnej oraz ustnej. Serdecznie gratulujemy Victorii i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs recytatorski w języku niemieckim - etap gminny.

W dniu 22.02.2019r. w Publicznym Gimnazjum w Zdzieszowicach odbył się etap gminny XXV Konkursu Recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor”/ „Młodzież recytuje poezję”, w czasie którego uczniowie prezentowali utwory poetyckie w języku niemieckim. Uczniowie naszej gminy wystąpili w dwóch kategoriach: A- szkoły podstawowe kl. IV-VI oraz B- szkoły podstawowe kl.VII- VIII oraz uczniowie III klasy gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl.V- Magdalena John, która w swojej kategorii okazała się najlepsza i zdobywając zaszczytne I miejsce! Magdzie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 02.04.2019r. w Strzelcach Opolskich.