W turnieju brali udział uczniowie gminnych szkół podstawowych: drużyny z PSP z Januszkowic, PSP nr 2 i PSP nr 3 w Zdzieszowicach.

Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły. Startowali w zawodach w grupie wiekowej klas IV - VI na zestawach klocków Lego BOOST.  Odbyły się w tej kategorii dwie konkurencje: jazda po linii i jazda po torze przeszkód. W tej kategorii byliśmy bezkonkurencyjni, całe podium należało do drużyn z naszej szkoły:

I miejsce - drużyna „AGENCI” w składzie: Paweł Rosół, Patryk Wąsik, Daniel Richter,

II miejsce - drużyna „MY DWIE” w składzie: Victoria Malek, Magda John,

III miejsce - drużyna „MĄDRALE” w składzie: Oliwia Goly, Dominika Kubina.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

GRATULUJEMY WAM SERDECZNIE

 

W grupie wiekowej klas VII - VIII na zestawach klocków Lego MINDSTORMS rozegrano następujące konkurencje: Lego SUMO i Lego LINE FOLLOWER.

Oprócz zmagań w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych, odbyła się impreza towarzysząca, której celem było zaprezentowanie możliwości różnego typu robotów (np. DOC'a, Dash&Dot'a i Photon'a) oraz Myszy interaktywnej. Zaproszeni "mali" goście (dzieci z Przedszkola nr 2 w Zdzieszowicach, uczniowie  kl. II z PSP z Żyrowej) wraz z gospodarzami imprezy -  uczniami klasy  I i II z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, nie tylko kibicowali swoim kolegom, ale także mieli okazję do czynnego uczestnictwa w prezentacji robotów. Samodzielnie projektowali trasy Ozobotów. Była także możliwość skorzystania z gier interaktywnych, np. Scoottie Go! Przy każdym stanowisku pomocą i radą służyli uczniowie – wolontariusze z klasy VIII  PSP nr 2. Ponadto przedszkolaki oraz młodsi uczniowie mogli  wznosić budowle z kolorowych kubków oraz układać je wg wzoru na macie do kodowania.

Dostaliśmy zaproszenie na kolejne zawody – na przełomie maja/czerwca uczestniczenia w I Gminnym Turnieju Kodowania i Robotyki (dla przedszkoli i uczniów klas I - III szkół podstawowych) organizowanym przez PSP nr 2 w Zdzieszowicach oraz w czerwcu uczniowie klasy V i VI na kolejną edycję Turnieju Zdzieszowickiej Ligi Robotów.