Budząca podziw dekoracja: statek kosmiczny, zawieszone na stelażu murale (wielkoformatowa grafika na ścianie, w tym wypadku boiska szkolnego),  kostiumy kosmitów… Wszystkie elementy odpowiednio dobrane i pieczołowicie wykonane były wspólnym dziełem  naszego mistrza dekoracji, pana Walczyka oraz nauczycielki plastyki, pani Ilony Kalińskiej, która zajęła się także oprawą muzyczną (skorzystawszy również z trafnych propozycji uczennicy klasy V - Eweliny), zaś operatorem muzyki był Andrzej. Nie zabrakło tańca.  Dzieci pięknie skorzystały z lekcji udzielonej im przez nauczycieli szkoły tańca – państwa Ani i Piotra Orianów. Rozalia zaprezentowała swój mistrzowski układ choreograficzny z pomponami.

Grupa teatralna z naszej szkoły nosi nazwę „Iskierki”, obecnie liczy 16 dzieci ( 6 uczniów klasy IV, 7 uczniów klasy V, 3 uczniów klasy VI). Sześcioro dzieci brało udział w konfrontacjach teatralnych w ubiegłym roku, kiedy to „Iskierki” zdobyły również I miejsce przedstawieniem pt. „Prawo jazdy” . Tegoroczny spektakl nosi tytuł „Kara” i ma rozmach kosmiczny. Miejscem akcji jest szkoła, do której z wizytą przybywają niegrzeczni kosmici…. Dotyczy spraw jak najbardziej ziemskich, a niezwykle ważnych, bliskich każdemu dziecku -  prawa do akceptacji w grupie rówieśniczej i dobrego samopoczucia w niej każdego dziecka oraz tego, jak cenna jest kultura słowa na co dzień, która nawet kosmitów jest w stanie zachwycić!!!

Opiekunem grupy jest pani Irena Sobala, nauczycielka języka polskiego, która czuwała nad całością jako  reżyser spektaklu.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować także rodzicom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia, poświęcając swój czas i siły, czy to poprzez dowóz dzieci, czy też pomoc przy przenoszeniu bogatej dekoracji bądź po prostu towarzyszenie dzieciom, w tym ważnym dla nich wydarzeniu.

Młodym aktorom oraz operatorowi muzyki serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!