Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak.

Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Pobierz --> Niezbędnik przedszkolaka

W środę w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z panią Ewą. Dzieci pięknie pomalowały drewniane kwiatki oraz kolorowo je ozdobiły. My lubimy jak dzieci tworzą same własnymi rączkami. A co z tego powstało? Tablicowy magnes, który każdy zabrał  ze sobą do domu. 

Dziękujemy za odwiedziny i kreatywnie spędzony czas!!!

W tym tygodniu w naszej sali powstał kącik dinozaurów. Podczas zajęć przedszkolaki stworzyły swój świat dinozaurów oraz pogłębiły wiedzę na temat tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły. Najmłodsi mogli obserwować czym tak naprawdę jest wulkan - przeprowadzony został eksperyment. Wybuch był spektakularny i wzbudził ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Przedszkolaki  na zajęciach jako podsumowanie bloku tematycznego o kosmosie wykonały eksperyment pt: "Galaktyka w słoiku". Piękne mieszanie się  kolorów, brokatu oraz cekinów wprowadziło dzieci w magiczną atmosferę. Doświadczenie było świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i radosna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego w przedszkolu. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje pomysłowe stroje. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał do końca dnia. Bal był okazją do radosnej zabawy i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. A następny bal już za rok! 

W przedszkolu kolorujemy muzycznie tę nieciekawą styczniową pogodę! :) 

Pomyślmy już teraz o naszej planecie
zanim się stanie jednym wielkim śmieciem.
Byłby to wtedy problem nie lada,
zatem już teraz pomyślmy o odpadach.
Bo śmieci i odpady nie są jednakowe,
są szklane, papierowe także plastikowe.
Więc posłuchajcie dobrej rady i segregujcie odpady.
I od dzisiaj swych śmieci nie wyrzucajcie jak leci.

W przedszkolu odbyła się pogadanka na temat śmieci. Dzieci dowiedziały się co to jest segregacja i w jakim celu ją robimy. Poznały kolory pojemników do segregacji oraz uczyły się rozpoznawania materiału, z jakiego wykonany jest odpad.

We wtorek kolejny raz odwiedził nas Kacperek z przedstawieniem dla przedszkolaków i klasy I pt. Bocian i żaba". Jak zwykle bawiliśmy się świetnie :-)

Rozwijając zainteresowania badawcze naszych przedszkolaków dzieci podczas zajęć mają okazję do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez eksperymentowanie. Tym razem sprawdzaliśmy wyporność takich przedmiotów jak: statek, kulka z plasteliny, magnes, kostka do gry i muszelka.

Mali odkrywcy z ogromnym zaciekawieniem doskonalą umiejętność prowadzenia obserwacji.

W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Tego dnia w przedszkolu królował Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Tygrys a nawet pojawiła się Sowa.

„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.

Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...

Kubuś Puchatek, Kubuś…”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia. Dzieci razem z paniami kolędowały i podzieliły się opłatkiem. Wszyscy składaliśmy sobie życzenia oraz zjedliśmy wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło też prezentów pod przedszkolną choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością. 

Trzeci tydzień przygotowań do świąt za nami. Udało nam się zrealizować kolejne 6 zadań z #Kalendarza Adwentowegow ramach wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 ;-)

W ciągu całych trzech tygodni zrealizowaliśmy aż 19 aktywności :-)

Relacja z trzeciego tygodnia...

W przedszkolu zapachniało już Świętami... wspólnie upiekliśmy i udekorowaliśmy nasze pierniczki 😊🎄🌟 

Drugi tydzień wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 za nami :-) W tym tygodniu udało się nam zrealizować 7 zadań z #Kalendarza Adwentowego…

Relacja z drugiego tygodnia ;-)

Czy wszystkie płyny dobrze się ze sobą mieszają?  Czy woda jest cięższa od oleju?

Sprawdziliśmy co dzieje się z olejem i wodą. Wszystkiego dowiedzieliśmy się wykonują przedszkolny eksperyment 🙂

„Bóg się rodzi...”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I, III, VI oraz nasze przedszkolaki, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Pierwszy tydzień wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 za nami :-) Udało się nam zrealizować 6 zadań, w tym 5 zadań z #Kalendarza Adwentowego i jedno dodatkowe...

Relacja z pierwszego tygodnia...

W ramach tematyki "Jak wyglądał świat przed milionami lat?" dzieci brały udział w zabawie. Przedszkolaki szukały szczątków dinozaura, dzięki czemu mogły poczuć się jak mali badacze i wcieliły się w rolę paleontologów.

Dla wielu uczniów dzień, w którym przychodzi Mikołaj to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie całego roku szkolnego.

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł mały prezent.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

W poniedziałek nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci między innymi mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka - honorowego gościa. Przybyły misie małe, duże, kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wiadomo nie od dziś, że misie lubią miodek, dlatego też u nas nie mogło go zabraknąć. Po śladach dotarliśmy do niego i z ochotą próbowaliśmy go 😊

W sobotę nasze przedszkole wzięło udział w XXI Miejsko - Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Przedszkolak 2019" „Piosenka uczy, bawi, wychowuje...” w MGOKSiR w Zdzieszowicach. Nasze przedszkole reprezentowały: Alana Kapłon, Lena Pogoda oraz Hanna Malek. Dziewczynki zaprezentowały swoje wokalne zdolności na scenie oraz rozbudziły uczucie radości i świetnej zabawy.

Wielkie brawa i gratulacje!!!

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę...

W piątek Przedszkolaki zmieniły szary listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowaliśmy "Dzień Kredki".

Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały swoją kredkę oraz wykonały tęczowy eksperyment ;-)

Tego dnia było kolorowo, wesoło i bardzo tęczowo...

W środę gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę. W pokazie wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, by poznać sposób wykonywanych sztuczek. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta.

Dziś w Przedszkolu eksperymentowaliśmy z wodą. Sprawdzaliśmy co dzieje się z rękawiczką pod wpływem powietrza i wody. 

Przeprowadzony eksperyment wzbudził w przedszkolakach wielkie zainteresowanie, chęć poznawania świata oraz ochotę dalszego eksperymentowania :)

Przedszkolaki włączyły sie do akcji "Święta dla Natalki"-  wyślij kartkę. Dziewczynka ma tylko 5 lat i choruje na nowotwór mózgu - glejak. Choroba postępuje, dlatego rodzice oraz bliscy proszą o pomoc w przyśpieszeniu świąt ich córeczce. Postanowiliśmy sprawić  radość Natalce i wykonalismy dla niej kartkę świąteczną z jej ulubioną Świnką Pepą.