W czwartek obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Jabłka”. W tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły na drugie śniadanie jabłka. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zdrowotnych i odżywczych walorach jabłek oraz o różnych gatunkach tych owoców. Dodatkowo uczniowie klasy pierwszej wspólnie upiekli babeczki z jabłkiem w roli głównej, natomiast dzieci w trakcie zajęć świetlicowych piekły placki z jabłkami.

Jak co roku przystąpiliśmy do akcji „Śniadanie daje moc”. Przypomnieliśmy sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, a potem wspólnie z Tolą,  Maksem i Wszystkojadem wyruszyliśmy w podróż kosmiczną,  aby pomóc Niedojadkom. Pokazaliśmy im  jak prawidłowo myć ręce, żeby się nie kleiły.

WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIE W SZKOLE JAKO ELEMENT POLITYKI NASZEJ SZKOŁY W  ZAKRESIE ZDROWEGO ŻYWIENIA

Organizacja drugich śniadań

Wspólne drugie śniadanie traktujemy, jako formę kształtowania u uczniów dbałości o własne zdrowie.

 

W związku z obchodami rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka spotkaliśmy się, aby wspólne obchodzić Światowy Dzień Praw Człowieka.

Pamiętajmy o tym dniu...

 

22 kwietnia 2016r. w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem „Owocowy raj na Ziemi”. Z tej okazji przeprowadzono szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej i nie tylko.

 

22  marca 2016r. z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowaliśmy zajęcia pod hasłem „Wybieram wodę”,  mające na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz uświadomienie konieczności oszczędzania wody. W tym dniu zrealizowano następującą  tematykę:   Woda cenniejsze niż złoto.  Od kropli wody do organizmu człowieka. Jak oszczędzać wodę.