Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wśród naszych uczniów jest dużo wolontariuszy, którzy z potrzeby serca pomagają innym.

Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas przygotowali świąteczną paczkę dla Mateusza, który jest chłopcem niepełnosprawnym. Już drugi rok z rzędu przeprowadzamy zbiórkę nakrętek na jego rehabilitację.

Wolontariusze wręczyli paczkę mamie Mateusza, która serdecznie dziękuje wszystkim za życzliwość i wsparcie. 

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce siedemnastą zbiórkę żywności, pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Nasze Szkolne Koło Caritas również brało udział w tej akcji. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę żywności w zdzieszowickiej "Biedronce". Wszystkie artykuły spożywcze zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas z Januszkowic. Żywność zostanie podarowana chorym, samotny i ubogim z naszej parafii.

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Caritas zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i gromkimi brawami. Do grona dwunastu wolontariuszy dołączyło jeszcze pięciu nowych.

Wszystkim członkom SKC życzymy satysfakcji i radości z pomagania innym.

Dnia 24.03.2018r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się na Górę Świętej Anny do Referatu Misyjnego. Zadeklarowali  przystąpienie naszej szkoły do programu edukacyjnego: "Chcę czytać i pisać - pomóż". Zobowiązaliśmy się opłacić roczną edukację Madeleine (Magdaleny), dziewczynki mieszkającej w Togo.

Tradycyjnie jak co roku zamiast symbolicznego kwiatka dla nauczycieli prowadzimy zbiórkę pieniędzy. Tym razem zbieraliśmy dla mieszkańców Somalii, by choć trochę poprawić ich warunki bytowe. Sytuacja w Somalii jest bardzo niestabilna. Trudne warunki, spowodowane wieloletnim konfliktem, wzmaga wymagający klimat regionu. Ludność cywilna potrzebuje pomocy humanitarnej: brakuje stałego dostępu do wody i pożywienia.