Dzień Babci i Dziadka odbył się w środę w CKiE w Januszkowicach. W programie były występy dzieci z OP, klas I-III i V-VI. Wnuczęta pokazały się od jak najlepszej strony, recytowały, śpiewały i przedstawiały. A w repertuarze znalazły się jasełka, „Czerwony Kapturek po śląsku” oraz piosenki i wiersze z najserdeczniejszymi życzeniami.

Zobacz film...

Tradycją naszej januszkowickiej szkoły stało się wspólne przeżywanie, w ostatnim tygodniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, szkolnej wigilijki. Tak więc w czwartek, 19 grudnia, o godz. 13, cała nasza szkolna społeczność z panią dyrektor na czele, wraz z zaproszonymi gośćmi, zebrała się w sali CKiE przy wspólnym stole i choince. Naszymi miłymi gośćmi byli emerytowani nauczyciele. Nie zabrakło symbolicznego łamania się opłatkiem połączonego z życzeniami, które poprzedziło odczytanie odpowiedniego fragmentu Biblii przez księdza proboszcza.

„Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.” Jan Paweł II

W przededniu Święta Niepodległości Polski, 10 listopada  2019 roku, w naszej małej ojczyźnie, w Januszkowicach, odbyła się uroczysta ”Wieczornica”, która tym razem przybrała formę, pełnego miłości i wdzięczności dla naszej ojczyzny – matki, koncertu.

W poniedziałek cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się, by wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyła się uroczysta Akademia. Uczniowie  przygotowali piękne przedstawienie, wiersze i piosenki w podziękowaniu za codzienny trud pracy nauczyciela. Na zakończenie Akademii uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom i wręczyli im piękne kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

10 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, uczniowie mieli za zadnie zdobyć klucze do 4 krain: pracy, miłości, mądrości i muzyki. Dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności zdobywając wszystkie cztery klucze, oklaskiwani przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości, były wiersze, piosenki i tańce. 

Januszkowicka Ochotnicza Straż Pożarna powstała w 1924 roku po tragicznym pożarze, który strawił stodoły pełne nowego zboża. Pamiątka tych wydarzeń jest okazją do świętowania dla całej społeczności lokalnej, bo strażacy stąd się wywodzą i służą wszystkim, którzy są w potrzebie.

Mimo wakacyjnego czasu, grupa uczniów zdecydowała się podjąć trud i przygotować okolicznościowe przedstawienie o pracy strażaków i podziękować im za tak bardzo potrzebną służbę. Dziecięcy występ bardzo się podobał, twórcy otrzymali wielkie brawa.