Z pewnym opóźnieniem więc, 7 lutego br. w  wielkiej sali Centrum Kultury i Edukacji w Januszkowicach zebrali się Seniorzy – Babcie i Dziadkowie, a także Prababcie i Pradziadkowie, by razem z wnukami przeżyć radosne popołudnie.

W pierwszej części uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty. Wierszem, piosenką, tańcem i na instrumentach chwaliły Babcie i Dziadków. Wyrażały radość,  wdzięczność i nadzieję na kolejne wspólne wspaniałe chwile. Występ zakończyło głośne „Jeszcze sto lat” i wykonawcy mogli obdarować Najbliższych  własnoręcznie wykonanymi  upominkami.  Po przerwie  na kawę, ciastko i rozmowy przy stole zaprosiliśmy Gości w podróż zatytułowaną „Kiedy Babcia była mała…”. Przegląd  starych pocztówek  i fotografii sprzed  lat wzbudził spore zainteresowanie, ale najciekawsze były zdjęcia ukazujące Babcie i Dziadków w ich czasach szkolnych, wśród kolegów i nauczycieli w murach starej szkoły. Wiele osób rozpoznało siebie i swoich znajomych. Była kolejna okazja do wspomnień, które zostały przerwane zaproszeniem do tańca. To wielkie przeżycie móc zatańczyć walca z Babcią albo twista z Dziadkiem.  O oprawę muzyczną zatroszczył się Piotr Orian. Zabawa trwała długo i nikt nie miał ochoty wracać do domu.

W późniejszych rozmowach  Seniorzy  podkreślali, że dawno tak dobrze się nie bawili. Niech więc wspomnienie tego wieczoru długo  gości w ich i naszej pamięci. Spotkamy się za rok.

Nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu rodziców w przygotowanie uroczystości - Dziękujemy!