Dzień Patrona – to pierwsza z okazji.  W związku z kolejną rocznicą urodzin naszego patrona ks. Jana Twardowskiego.  A trzeba wiedzieć, że urodził się 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka.

W okolicy tego dnia corocznie obchodzimy więc Święto Szkoły. Przy tej okazji uroczyście świętowaliśmy także Dzień Dziecka. Dla naszych najmłodszych milusińskich - przedszkolaków, nastąpił wspaniały moment otwarcia placu zabaw znajdującego się przy szkole. Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się także do ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam jak czytam”.

Swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość dostojni goście: pani radna powiatowa Monika Wąsik- Kudla, pani burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman, przedstawicielka spółki ArcelorMittal- pani Karolina Muza- Adamiec, pani sołtys Januszkowic Maria Kampa, ks. proboszcz Jan Cichoń, a także przedstawiciele januszkowickiej OSP.

Uroczystość zainaugurowała pani dyrektor Ilona Kalińska. W swoim wystąpieniu gorąco podziękowała wszystkim, którzy dzięki wsparciu finansowemu, czy też wysiłkowi fizycznemu, przyczynili się do rozwoju naszej szkoły w ciągu mijającego roku szkolnego 2017/2018, a szczególnie powstania przyszkolnego placu zabaw. Serdeczne słowa wdzięczności popłynęły więc w stronę naszego Urzędu Miejskiego w Zdzieszowicach, z panią burmistrz na czele, firmy ArcelorMittal oraz januszkowickiej OSP.  

Statuetką „Przyjaciel Szkoły” została obdarowana spółka ArcelorMittal, a także nasi strażacy z panem prezesem Henrykiem Bielicą na czele.

W programie Święta Szkoły po podziękowaniach nadszedł czas na krótkie wspomnieniu o księdzu Janie. W tym roku, by posłużyć się słowami Jana Kochanowskiego wychwalaliśmy wraz z patronem i jego słowami „wiejskie wczasy i pożytki”. Nasz patron był bowiem nie tylko lekarzem duszy, ale i ciała.

Kolejny punkt programu odbył się już na nowym placu zabaw. Tutaj przyjęli nas serdecznie przedszkolacy. W uroczy sposób wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowania. Wtedy nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie placu zabaw przez księdza Jana Cichonia. Potem już tylko pierwsze babki w piaskownicy i prezenty.

Na boisku czekały na nas wygodne koce i poduszki, ciekawe książki przyniesione dla siebie przez dzieci i książki ks. Jana Twardowskiego dla gości, których również zaprosiliśmy do wspólnego czytania. Oddaliśmy się czytaniu w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam”.  

A potem już czas przeznaczony wyłącznie na zabawę, czemu sprzyjały dmuchane zamki, zjeżdżalnie, zabawa w przeciąganie liny, malowanie twarzy….  Na poczęstunek, przygotowany przez rodziców składały się pieczone kiełbaski i lody.

I tak powoli czas świętowania dobiegał końca. To był dzień pełen wrażeń i zasłużonego przez dzieci czynnego odpoczynku.

"Dzień Patrona. Podziękowania"

 

"Jak nie czytam jak czytam"

Zobacz film --> https://youtu.be/QQaTlfB1Nno <--

 

"Otwarcie placu zabaw"

 

"Dzień Dziecka"