We wtorek uczniowie klasy II wraz z kolegami ze Zdzieszowic pojechali na wycieczkę. Pierwszym celem wyjazdu było poznanie procesu tworzenia i dekorowania ozdób choinkowych. Odwiedziliśmy manufakturę, czyli zakład, w którym większość prac wykonuje się ręcznie, w miejscowości Bebło niedaleko Krakowa. Zwiedzanie zakładu było bardzo ciekawe. Podziwialiśmy bombki o różnych kształtach i w setkach kolorów. Sami też mogliśmy ozdobić błyszczące kule wg własnego pomysłu. To było ekscytujące! Te prace – pięknie zapakowane – zabraliśmy do domu.

We wtorek, 16 października 2018 roku, klasy IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Januszkowicach wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Celem było zwiedzenie tego historycznego miasta w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podróż autokarem minęła szybko i przyjemnie. Po trzech godzinach dotarliśmy do celu.

W sobotę, grupa uczniów wybrała się na wycieczkę do Muzeum Czynu Powstańczego w Leśnicy. Obejrzeliśmy wystawę obrazującą walkę, jaką 100 lat temu Ślązacy toczyli o powrót w granice Rzeczpospolitej.  Równie ciekawa była ekspozycja przyrodnicza poświęcona ważkom. Wracaliśmy pieszo w stronę Leśnicy i Krasowej podziwiając piękny krajobraz i kolory odchodzącego lata. Po niełatwym marszu w szkole czekał na nas posiłek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy. Wycieczkę poprowadziły panie Ilona Kalińska i Gabriela Gawenda.

W ostatni wtorek roku szkolnego uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą byli w opolskim ZOO.

Dziękujęmy za opiekę podczas wyjazdu pani Katarzynie Świerczyńskiej.

Fotorelacja :-)

Odwiedziliśmy stolicę Polski

W dniach od 13 do 15 czerwca 2018 r. odwiedziliśmy stolicę Polski Warszawę. Warszawa to miejsce, gdzie urodził się, żył, pracował i umarł ksiądz Jan Twardowski – nasz Patron. Udaliśmy się jego śladami.

W wycieczce wzięły udział dzieci z naszej szkoły, z klas III, IV, V, VI, a także towarzyszyło nam kilkoro dzieci z klasy VI, z Krępnej. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę wszystkich turystów.

Wystartowaliśmy o godz. 4.50 rano, spod budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, z radością więc ujrzeliśmy pierwsze tablice z napisem: „Warszawa”.