Wzorem lat ubiegłych, w sobotę, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców przyszłych uczniów i przedszkolaków. Dla naszych małych gości, zorganizowaliśmy najrozmaitsze zajęcia.

A oto niektóre z nich:

- budowały tańczącego robota z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO WeDo dostępnych w naszej szkole,

- na sali gimnastycznej miały do pokonania tor przeszkód,

Klasa I zrealizowała kolejny moduł programu „Lekturki spod chmurki”. Tym razem dzieci pracowały z tekstem Toma Justyniarskiego „Psie troski”. Uczniowie wykonali m.in. legowiska dla swoich pupili - pluszowych piesków. Odbył się również Klasowy Konkurs Czytelniczy - każdy pierwszoklasista przeczytał na głos fragment lektury. Ogromne brawa należą się wszystkim. Uczniowie wykonali również plakat zachęcający innych do przeczytania książki o przyjaźni człowieka z psem. 

plakat 2020001

W bieżącym roku szkolnym w ramach pracy biblioteki odbywają się w naszej szkole dodatkowo zajęcia kółka gitarowego. Uczęszczają na nie uczennice klasy drugiej i trzeciej.  Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki, uwrażliwienie ich na doznania artystyczne i estetyczne oraz rozbudzanie zainteresowania muzyką jako dziedziną sztuki. Obecnie podczas zajęć dziewczynki uczą się podstawowych chwytów gitarowych oraz odpowiedniego  i rytmicznego „bicia”, by w przyszłości tworzyć proste akompaniamenty do znanych piosenek.  

5 lutego, w środę poprzedzającą rozpoczęcie ferii zimowych, społeczność szkolna spotkała się na podsumowaniu mijającego półrocza. Przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia ostatnich czterech miesięcy. Były słowa uznania, dyplomy i nagrody za sukcesy i zaangażowanie w bieżącą działalność szkoły.

Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Spotkanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży w trakcie ferii. Głównym celem jest, jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania ferii.