Dzisiaj, zarówno szkoła, jak i przedszkole, przyłączyły się do akcji „Sprzątanie świata”. Najpierw przedszkolaki i uczniowie zostali zapoznani z problemem narastającej ilości śmieci na całym świecie. Poznali też sposoby ograniczenia odpadów oraz możliwości ich ponownego wykorzystania.

15.09.2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Dzień kropki to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. 

We wtorek 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Pożegnaliśmy czas wakacji i z radością wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. Uczniowie, pełni zapału, entuzjazmu i z uśmiechami na twarzy, powitali swoich nauczycieli oraz rówieśników. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęła Pani Dyrektor Ilona Kalińska, która powitała wszystkich zebranych, życząc zdrowia na nadchodzący rok szkolny, energii do pracy oraz wiary we własne możliwości.

W naszej szkole, podobnie jak i w całym kraju, zakończenie roku szkolnego miało miejsce 26 czerwca. Pomimo obostrzeń udało nam się zachować uroczysty charakter tego wydarzenia.  Dzieci miały okazję spotkać się ze sobą, z wychowawcą i panią dyrektor, w ramach klasy.  Ze względu na trudności wynikające z zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, klasy spotykały się w odstępach godzinnych.

Uczniowie klasy 5 i 6, podczas zdalnego nauczania, w ramach TECHNIKI przygotowywali w swoich domach:

1) pyszne i kolorowe śniadanie dla siebie i całej Rodziny,

2) tortlillę pełną witamin,

3) model gry, w której ćwiczyli rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych,

4) obwód elektryczny,

5) oraz prezenty dla Mam z okazji ich święta.

Podczas zdalnego nauczania nasi uczniowie doskonalili umiejętności językowe z języka niemieckiego poprzez zajęcia praktyczne. Rozczytywali przepisy kulinarne, tłumaczyli słówka potrzebne do wykonania potrawy oraz mogli zobaczyć na filmiku jak się je wykonuje. Po teoretycznym przygotowaniu sami przystąpili do działania.

A co przygotowali dla całej rodziny? Oczywiście naleśniki! Czyli potrawa, którą kochają wszyscy: i duzi i mali, i na słodko i na słono. Jeżeli ktoś chciałby wykorzystać nasz przepis to zapraszamy do poniższego linku

https://kochkino.de/pfannkuchen-eierkuchen-basis-teig/2099