W naszej szkole, podobnie jak i w całym kraju, zakończenie roku szkolnego miało miejsce 26 czerwca. Pomimo obostrzeń udało nam się zachować uroczysty charakter tego wydarzenia.  Dzieci miały okazję spotkać się ze sobą, z wychowawcą i panią dyrektor, w ramach klasy.  Ze względu na trudności wynikające z zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, klasy spotykały się w odstępach godzinnych.

Uczniowie klasy 5 i 6, podczas zdalnego nauczania, w ramach TECHNIKI przygotowywali w swoich domach:

1) pyszne i kolorowe śniadanie dla siebie i całej Rodziny,

2) tortlillę pełną witamin,

3) model gry, w której ćwiczyli rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych,

4) obwód elektryczny,

5) oraz prezenty dla Mam z okazji ich święta.

Podczas zdalnego nauczania nasi uczniowie doskonalili umiejętności językowe z języka niemieckiego poprzez zajęcia praktyczne. Rozczytywali przepisy kulinarne, tłumaczyli słówka potrzebne do wykonania potrawy oraz mogli zobaczyć na filmiku jak się je wykonuje. Po teoretycznym przygotowaniu sami przystąpili do działania.

A co przygotowali dla całej rodziny? Oczywiście naleśniki! Czyli potrawa, którą kochają wszyscy: i duzi i mali, i na słodko i na słono. Jeżeli ktoś chciałby wykorzystać nasz przepis to zapraszamy do poniższego linku

https://kochkino.de/pfannkuchen-eierkuchen-basis-teig/2099

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców przyszłych uczniów i przedszkolaków. Dla naszych małych gości, zorganizowaliśmy najrozmaitsze zajęcia.

A oto niektóre z nich:

- budowały tańczącego robota z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO WeDo dostępnych w naszej szkole,

- na sali gimnastycznej miały do pokonania tor przeszkód,

Klasa I zrealizowała kolejny moduł programu „Lekturki spod chmurki”. Tym razem dzieci pracowały z tekstem Toma Justyniarskiego „Psie troski”. Uczniowie wykonali m.in. legowiska dla swoich pupili - pluszowych piesków. Odbył się również Klasowy Konkurs Czytelniczy - każdy pierwszoklasista przeczytał na głos fragment lektury. Ogromne brawa należą się wszystkim. Uczniowie wykonali również plakat zachęcający innych do przeczytania książki o przyjaźni człowieka z psem. 

plakat 2020001