W poniedziałek, 22 marca 2021 roku, już po raz trzeci odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.
W codziennej pracy z uczniami w naszej szkole wykorzystywane są nowe technologie, zatem i my przystąpiliśmy do realizacji inicjatywy ministerialnej.

W tym dniu nauczyciele podczas kształcenia na odległość zorganizowali i przeprowadzili różnorodne działania. Uczniowue klas 1-3 korzystali z programów interaktywnych, uczyli się programować używając aplikacji internetowej symulującej matę do kodowania oraz wykorzystując aplikację wirtualne puzzle i symulator robota. Lekcje odbyły się wykorzystując interaktywne prezentacje w Genial.ly, które zachęcały do interaktywnych zabaw. Uczniowie klas starszych mieli możliwość korzystania ze smartfonów.
Wszelkie pomysły wykorzystane w tym dniu pokazują naszą szkołę jako placówkę na poziomie europejskim, która idzie z duchem czasu i na co dzień wykorzystuje nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne w edukacji.

Kolejną atrakcją dla naszych uczniów było przygotowywanie pacynek ze skarpetek z okazji Światowego Dnia Integracji z Osobami z Zespołem Downa. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przechadzali się po szkolnych korytarzach w kolorowych, niepasujących do siebie skarpetkach. Celem akcji było uwrażliwienie nas na potrzeby osób z Zespołem Downa. Ubrane przez nas kolorowe skarpetki były symbolem solidaryzowania się z tymi osobami. Do akcji włączyli się również uczniowie klas starszych, którzy ucząc się zdalnie świętowali Dzień Kolorowej Skarpetki!  

19 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie klasy III pod przewodnictwem nauczycieli przygotowali występ, podczas którego deklamowali wiersze znanych poetów, w tym naszego patrona – ks. Jana Twardowskiego. Nie zabrakło chwil zadumy, refleksji, ale również radości i śmiechu, których dostarczyli nam recytujący. Celem tego dnia była promocja czytelnictwa, pisania i publikowania. Poezja, a w szczególności wiersze dla dzieci, służy nauce, a także wpływa na prawidłowy rozwój emocjonalny i kreatywność dzieci. Pobudza nasz mózg do działania i pozwala puścić wodze fantazji!  

Podczas apelu nie zabrakło również piosenki wiosennej, którą wykonała kl. II z okazji zbliżającej się wiosny!  

 

 

W trakcie spotkania poetyckiego zostały wręczone dyplomy i drobne upominki dzieciom, które wzięły udział w III Ogólnopolskim Konkursie „Moja ulubiona książka” zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie.

 

17 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami tego święta. Uczniowie słuchali irlandzkiej muzyki oraz odtańczyli układ taneczny do piosenki „Shamrock beat”. Z uśmiechem na twarzy dzieci łapały leprechauna złośliwego skrzata, który pilnował garnka ze złotymi monetami i zrobiły sobie z nim zdjęcia. Na koniec zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne: zielone koniczyny oraz chmurki z tęczą, które przybliżyły dzieciom bajkowy świat irlandzkich legend.

Z okazji Dnia Kobiet

wszystkim Paniom

małym i dużym życzymy 

szczęścia, radości oraz aby każdy 

dzień w Waszym życiu

był tak wyjątkowy, jak ten!