Uczniowie czytali książki, których metryczki zapisywane na kolorowych paskach „tkały” dywan. Udało się utkać trzy dywany. Uczniowie rywalizowali zdobywając talary, które wrzucali do „skrzyni skarbów”. W okolicach Międzynarodowego Dnia Książki podsumowaliśmy trud, w który zaangażowali się uczniowie. Na nasze święto zaprosiliśmy p. dyr. Marię Knop, rodziców oraz przedstawicieli pozostałych klas. Było nam niezmiernie miło, że odwiedziły nas z książką mamy: p.K.Wąsik, p. E. Malek, p. A. Wiśniewska. W kręgu opowiadaliśmy o ulubionych książkach. Dowiedzieliśmy się, jaką literaturą interesują się uczniowie klas starszych i młodszych, co czytają rodzice w wolnych chwilach. Na koniec podliczone talary wskazały uczniów, którzy przeczytali najwięcej książek. Liderem została Magdalena John 2 miejsce Paweł Rosół 3 miejsce Julia Dylewska 4 miejsce Oliwia Goly 5 miejsce Bartosz Skipirzepa Wszystkim uczestnikom- uczniom klasy trzeciej należą się duże BRAWA!!!