Czwartoklasiści dali popis swoich umiejętności aktorskich. W zrozumieniu przesłania sztuki pomagała ciekawa dekoracja. Interesującym przerywnikiem stała się piosenka: „Song Kreatywnych”, którą wszyscy śpiewaliśmy z wielkim przekonaniem, że „Kreatywni, to my”. Piosenka powstała także właśnie na tę okazję.

Druga część spotkania zorganizowana była tak, żeby wszystkie dzieci mogły pobawić się i przekonać o swoich zdolnościach, samemu bądź współpracując w grupie. Tutaj w programie znalazły się więc takie zespołowe zadania, jak tworzenie obrazu, którego punktem wyjścia była kropka, układanie obrazu z kolorowych  kropek, kalambury z przysłowiami „z kropką” .

Ponadto w szkole „wyrosły” tego dnia „Drzewa talentów”, na których, jako owoce, pojawiły się przeróżne zdolności naszych uczniów. Dla młodszych, w wersji kolorowanek. W różnych miejscach szkoły dzieci odnajdywały  przysłowia o talentach i odczytywały je ze zrozumieniem. Radosne stroje „w kropki” pięknie dopełniły całości tego niezwykłego dnia :-)