W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, do przedstawienia została wybrana legenda, której akcja dzieje się w Krakowie. Na początku odbyła się krótka pogadanka na temat miejsca akcji utworu. Dzieci zobaczyły na zdjęciach Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wisłę oraz wawelskiego smoka. Teraz pani z biblioteki przeczytała dzieciom legendę „ O smoku wawelskim i dzielnym szewczyku”, a zainscenizowały ją w formie teatrzyku kukiełkowego Hania i Malwina z klasy II.

Druga część zajęć odbyła się w klasie 1-2. Tutaj miał miejsce konkurs znajomości wybranych polskich bajek i legend. Dzieci w grupach odgadywały tytuły bajek i legend, które ukazywały się na tablicy multimedialnej. Zanim konkurs został rozstrzygnięty, każde dziecko wylosowało obrazki bajek w formie puzzli, które poskładało i pokolorowało.

Wszystkie grupy wykazały się doskonałą znajomością postaci z polskich bajek i legend i zasłużyły na nagrodę :)