Tematem spotkania było ogólnie pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jedną z ważniejszych kwestii o, której przypominają policjanci to bezpieczeństwo pieszych, szczególnie poruszających się po zmierzchu na drogach poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze przypominają o tym jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie zimą gdy szybko zapada zmrok, a pieszy wyposażony w odblask widoczny jest dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów. Osoba ubrana na ciemno, bez odblasku, zauważalna jest zaledwie z odległości 40 metrów. Funkcjonariusze także przypominają o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „Pierwszaki”-czyli jak uniknąć kłopotów w szkole i nie tylko.

policjant001

policjant002