We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Hasło przewodnie brzmiało: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W ramach tegorocznych obchodów DBI organizowaliśmy w naszej szkole szereg działań: kodowanie na dywanie, Ozoboty, cykl filmów „Owce w sieci”, krzyżówki o tematyce DBI.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.