W poniedziałek, 22 marca 2021 roku, już po raz trzeci odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.
W codziennej pracy z uczniami w naszej szkole wykorzystywane są nowe technologie, zatem i my przystąpiliśmy do realizacji inicjatywy ministerialnej.

W tym dniu nauczyciele podczas kształcenia na odległość zorganizowali i przeprowadzili różnorodne działania. Uczniowue klas 1-3 korzystali z programów interaktywnych, uczyli się programować używając aplikacji internetowej symulującej matę do kodowania oraz wykorzystując aplikację wirtualne puzzle i symulator robota. Lekcje odbyły się wykorzystując interaktywne prezentacje w Genial.ly, które zachęcały do interaktywnych zabaw. Uczniowie klas starszych mieli możliwość korzystania ze smartfonów.
Wszelkie pomysły wykorzystane w tym dniu pokazują naszą szkołę jako placówkę na poziomie europejskim, która idzie z duchem czasu i na co dzień wykorzystuje nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne w edukacji.