Na początku grudnia dzieci wypatrują pierwszych oznak zimy. Cieszą się na spotkanie z Mikołajem. Potem przystrajają choinkę i czekają na prezenty. Mijające dni pomaga liczyć adwentowy kalendarz i świece na wianku.  Moc emocji pokazują prace plastyczne.

Szaro i smętnie za oknem. Pada deszcz. Jesień pogubiła swoje barwy. Liście już nie szeleszczą pod nogami. Pora otworzyć parasol…  Albo, jak przedszkolaki, usiąść nad kartką i tworzyć własny, kolorowy świat.

 

Pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne, ale wśród kolegów i w kolorowym otoczeniu dzieci chętnie podejmują nowe zadania, także te plastyczne. A wrześniowe tematy to między innymi: bezpieczeństwo na drodze, pożegnanie lata i kolory jesieni.

Maj to czas pięknej pogody. Chętnie wychodzimy na plac zabaw, odbywamy dłuższe wycieczki, planujemy wakacyjne wyjazdy…  Poznajemy Polskę, bo w tym miesiącu przypada jej święto. Dla mam przygotowaliśmy kwiatowe niespodzianki. Maj to piękny miesiąc i sam maluje swój portret w przyrodzie.

Kwiecień, jak sama nazwa wskazuje, to kwiaty, kwiaty i kwiaty. W trawie, na drzewach, w bukiecie, na obrazku. Kolorowe, pachnące, roześmiane. Kwiaty. Także te w przedszkolnej sali.