Do naszego przedszkola zawitała jesień. W holu pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające jeżyki, kwiaty jesienne, owoce i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiają o darach jesieni. W salach pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodzą z Paniami na spacery i obserwują przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się w krajobrazie.

 

Maj i czerwiec. Tak prędko mija czas  w przedszkolu. 

Upalna pogoda… Już snujemy wakacyjne plany. Niedługo pożegnamy naszą salę, zabawki, piaskownicę, kolegów i panią. Młodsi wrócą tu po wakacjach.

 

Wspomnienia sylwestrowej nocy – niebo rozświetlone różnokolorowymi ogniami. Śnieg – piękny, puszysty, głęboki, jakiego nie znają przedszkolaki, bo takich opadów dawno nie było. Zaproszenie na sanki i do lepienia bałwana. Ptaki przylatujące do szkolnego karmnika. Każda sytuacja jest dobra, by dostrzegać piękno wokół nas i próbować zatrzymać jego ulotną naturę. I walentynkowe serduszka – mnóstwo dobrych uczuć i myśli. To wszystko w naszym przedszkolu.

Na początku grudnia dzieci wypatrują pierwszych oznak zimy. Cieszą się na spotkanie z Mikołajem. Potem przystrajają choinkę i czekają na prezenty. Mijające dni pomaga liczyć adwentowy kalendarz i świece na wianku.  Moc emocji pokazują prace plastyczne.