Wspomnienia sylwestrowej nocy – niebo rozświetlone różnokolorowymi ogniami. Śnieg – piękny, puszysty, głęboki, jakiego nie znają przedszkolaki, bo takich opadów dawno nie było. Zaproszenie na sanki i do lepienia bałwana. Ptaki przylatujące do szkolnego karmnika. Każda sytuacja jest dobra, by dostrzegać piękno wokół nas i próbować zatrzymać jego ulotną naturę. I walentynkowe serduszka – mnóstwo dobrych uczuć i myśli. To wszystko w naszym przedszkolu.

Na początku grudnia dzieci wypatrują pierwszych oznak zimy. Cieszą się na spotkanie z Mikołajem. Potem przystrajają choinkę i czekają na prezenty. Mijające dni pomaga liczyć adwentowy kalendarz i świece na wianku.  Moc emocji pokazują prace plastyczne.

Szaro i smętnie za oknem. Pada deszcz. Jesień pogubiła swoje barwy. Liście już nie szeleszczą pod nogami. Pora otworzyć parasol…  Albo, jak przedszkolaki, usiąść nad kartką i tworzyć własny, kolorowy świat.

 

Pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne, ale wśród kolegów i w kolorowym otoczeniu dzieci chętnie podejmują nowe zadania, także te plastyczne. A wrześniowe tematy to między innymi: bezpieczeństwo na drodze, pożegnanie lata i kolory jesieni.

Maj to czas pięknej pogody. Chętnie wychodzimy na plac zabaw, odbywamy dłuższe wycieczki, planujemy wakacyjne wyjazdy…  Poznajemy Polskę, bo w tym miesiącu przypada jej święto. Dla mam przygotowaliśmy kwiatowe niespodzianki. Maj to piękny miesiąc i sam maluje swój portret w przyrodzie.