W naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji dzieci za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta ZIEMIA. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ZIEMI, przede wszystkim jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec wykonały plakat. Zapraszamy do fotorelacji.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedził zajączek🐰. Przyniósł prezenty dla dzieci. Nie zostawił ich jednak ot tak po prostu, dzieci musiały się ubrać i samodzielnie poszukać swoich prezentów na boisku szkolnym. To świetne miejsce na ukrycie wielkanocnych niespodzianek, a szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości😊😉🐰

DZIEKUJEMY ZA PREZENTY. ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 🐣🐰🐥🐤

Maszeruje wiosna, a ptaki wokoło lecą i świergocą głośno i wesoło.

Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi zielenieje świat!

Tak przywitaliśmy WIOSNĘ !!! :)

Przedszkolaki w dniu dzisiejszym rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody - pomagały i same siały kwiatki, pietruszkę, koper, oraz ogórki. Zajęcia edukacyjne "Od nasiona do rośliny" miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

W naszym przedszkolu nikt się nie nudzi. Razem się bawimy, uczymy, poznajemy świat i spędzamy miło czas.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dzisiaj w Naszym w Przedszkolu. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, Elzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Kocham mocno Babcię, 

Kocham mocno Dziadka

To nie żarty moi mili

Dzisiaj im życzenia składam

By sto latek jeszcze żyli.

23 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii w naszym przedszkolu. 

Wszyscy zajęli miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Śpiewane kolędy i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to dla nas wyjątkowe wydarzenie. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci wykonały przepiękne laurki oraz kartkę świąteczną dla Sebastiana. Upominek na pewno ucieszy i choć na chwilę pomoże zapomnieć o trudach leczenia. Chłopiec ma 7 lat, a w lutym br. w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił rączkę. 
Serdecznie dziękujemy naszym kochanym przedszkolakom i cieszymy się, że mogliśmy sprawić odrobinę radości i okazać swoje dobre serduszka! 🤗♥️🎄

Wyróżnienie dla przedszkolaków w konkursie piosenki „Śpiewamy i wirusom się nie damy”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wyśpiewały WYRÓŻNIENIE, wykonując utwór „Śpiewamy i wirusom się nie damy” do wcześniej przygotowanego podkładu. Serdecznie gratulujemy sukcesu Naszym rozśpiewanym przedszkolakom! 🙂 Dziękujemy organizatorowi konkursu za piękne nagrody! 

Organizator konkursu: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego 

Koordynator Konkursu: Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego we współpracy z Departamentem Zdrowia i Polityki Społecznej UMWO.

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. Dopóki Święty Mikołaj nie dotarł do Przedszkola, dzieci bawiły się przy świątecznych piosenkach. Po wyczerpującej zabawie wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj.

W ramach realizacji projktu edukacyjnego "EINFACH MIT DEUTSCH - ŁATWIEJ Z NIEMIECKIM" pani Monika przeprowadziła warsztaty ekologiczne dla dzieci w języku niemieckim. Dzieci nazwywały kolory, śmieci w języku niemieckim. Dowiedziały się jak ważna jest segregacja. Były tańce, pisoenki, zagadki, memory a nawet karta pracy. Każdy uczetnik warsztau otrzymał pamiatkowy certfikat. 

Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj! :)

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

Nasz nowy przedszkolny przyjaciel :) Genibot – tak nazywa się ten robot- to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnej technologii w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). 

W miesiącu listopadzie dzieci w naszym przedszkolu obejrzały i wysłuchały historii "Przygody Zosi" z serii "Bezpieczne dziecko". Podczas spotkań z Teatrzykiem Kamishibai odchodzimy od sytuacji w której widz jest jedynie biernym obserwatorem. Zachęcamy dzieci do tworzenia nowych, własnych opowiadań, bajek. I tak oto starszaki opowiadały własną bajkę. To ich DEBIUT więc wielkie gratulacje👏!!!

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada przedszkolaki naszej szkoły obchodziły 102 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. W tym szczególnym czasie przedszkolaki łącza się że swoimi starszymi kolegami i koleżankami z którymi niedane jest im w tym roku wspólne świętowanie tej najważniejszej dla naszego kraju uroczystości.

W dniu 29.10.2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "DZIEŃ DYNI" - królowej wszystkich warzyw. Dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni dzieci chętnie wydrążały nasiona. Później przystąpiliśmy do tworzenia dyniowatych postaci. Dzieci miały głowy pełne pomysłów. Wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. "DZIEŃ DYNI" dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy. Pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ich temat.

W Oddziale przedszkolnym odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze, podczas którego pani z biblioteki szkolnej opowiedziała dzieciom na temat pracy bibliotekarza. Dowiedziały się one również, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią. Po krótkiej pogadance dzieci wysłuchały pełnego humoru opowiadania pt. „Jeż i zając”.

W ramach realizacji projektu EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE w oddziale przedszkolnym dzieci na zajęciach plastycznych pt. #ekoplastyka rysowały węglem pracę plastyczną na temat „Jesienne liście”. Zadaniem dzieci było odwzorowanie kształtów liści poprzez rozmazywanie węgla na białej kartce.
Charakterystyczną cechą tej techniki plastycznej jest wyrazistość rysunku. Aksamitna czerń i szarość ładnie kontrastują z tłem białej kartki, co tworzy kompozycje pełne nastroju, które silnie oddziałuje na sferę przeżyć emocjonalnych dziecka.

W piękny słoneczny dzień przedszkolaki wybrali się na spacer wokół szkoły w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo spaserowanie to nietylko forma ruchu i relaksu,ale także nauki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę. Wszystkie jesienne skarby, które udało nam się znaleźć zabraliśmy że sobą do przedszkola. W dobrym towarzystwie czas upłynął nam niezwykle szybko i w znakomitych humorach wróciliśmy do naszego przedszkola.

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Bardzo ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.

W ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych odbywa się cyklicznie w naszym przedszkolu seans kreatywnego czytania-Teatrzyk Kamishibai. Dzieci z taką formą czytania spotkania spotkały się pierwszy raz, toteż na początku zastanawiały się w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko się wyjaśniło w momencie kiedy wspólnie wypowiedziały zaklęcie "teatrzyku otwórz się". Kurtyna podniosła się i przedszkolaki obejrzały i wysłuchały m.in. historii "O Panach palcach" i "Spotkanie z kretem".

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w sali przedszkolnej zorganizowana została akcja głośnego czytania dla przedszkolaków. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów i przedszkolaków postawy czytelniczej.

Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak.

Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Pobierz --> Niezbędnik przedszkolaka

W środę w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z panią Ewą. Dzieci pięknie pomalowały drewniane kwiatki oraz kolorowo je ozdobiły. My lubimy jak dzieci tworzą same własnymi rączkami. A co z tego powstało? Tablicowy magnes, który każdy zabrał  ze sobą do domu. 

Dziękujemy za odwiedziny i kreatywnie spędzony czas!!!

W tym tygodniu w naszej sali powstał kącik dinozaurów. Podczas zajęć przedszkolaki stworzyły swój świat dinozaurów oraz pogłębiły wiedzę na temat tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły. Najmłodsi mogli obserwować czym tak naprawdę jest wulkan - przeprowadzony został eksperyment. Wybuch był spektakularny i wzbudził ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Przedszkolaki  na zajęciach jako podsumowanie bloku tematycznego o kosmosie wykonały eksperyment pt: "Galaktyka w słoiku". Piękne mieszanie się  kolorów, brokatu oraz cekinów wprowadziło dzieci w magiczną atmosferę. Doświadczenie było świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i radosna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego w przedszkolu. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje pomysłowe stroje. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał do końca dnia. Bal był okazją do radosnej zabawy i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. A następny bal już za rok!