Zrzut ekranu 2021 03 13 o 16.58.58

Dwoje naszych uczniów: Julia Matjas i Szymon Walczyk wzięło udział w 29 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie klasy 6 kwestowali mimo panującego mrozu. Wielkie brawa za świetną postawę i chęć niesienia pomocy innym!!!

W ramach programu edukacyjnego: „Dać im nadzieję” w naszej szkole została przeprowadzona akcja: „Świąteczne Przepisy na edukację Madeleine”. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać aż 1324 zł. Rada Rodziców naszej szkoły przekazała całość tej kwoty na edukację dziewczynki mieszkającej w Togo.  

Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy. 

Otrzymaliśmy także list Referatu Misyjnego Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych z Góry św. Anny skierowany do uczestników programów edukacyjnych dla dzieci w Afryce. Zachęcamy do przeczytania --> LIST

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wśród naszych uczniów jest dużo wolontariuszy, którzy z potrzeby serca pomagają innym.

Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas przygotowali świąteczną paczkę dla Mateusza, który jest chłopcem niepełnosprawnym. Już drugi rok z rzędu przeprowadzamy zbiórkę nakrętek na jego rehabilitację.

Wolontariusze wręczyli paczkę mamie Mateusza, która serdecznie dziękuje wszystkim za życzliwość i wsparcie. 

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce siedemnastą zbiórkę żywności, pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Nasze Szkolne Koło Caritas również brało udział w tej akcji. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę żywności w zdzieszowickiej "Biedronce". Wszystkie artykuły spożywcze zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas z Januszkowic. Żywność zostanie podarowana chorym, samotny i ubogim z naszej parafii.